\ Atrakcje okolicy | Gwiazda Morza - Apart Hotel Władysławowo Hallerowo

Atrakcje okolicy

Wyjątkowe atrakcje dla Wyjątkowych Gości

Spływy kajakowe Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

Spływ kajakowy - Piaśnicą do morza - Szlak oddalony 20 km od Władysławowa, mierzy ok. 7 km. Rozpoczyna się od Jeziora Żarnowieckiego, a kończy w niewielkiej nadmorskiej miejscowości Dębki. Czeka na Państwa wysokiej jakości sprzęt oraz profesjonalny instruktaż na starcie spływu.
Goście obiektu Gwiazda Morza otrzymują 10% zniżki od firmy Wiosło Spływy Kajakowe!
Piaszczysta plaża Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża

Władysławowska plaża uchodzi za jedną z najbardziej urodziwych nad polskim morzem. Jest szeroka, bezpieczna i czysta. Prawie na całej długości jasnobeżowej plaży dno morza
jest jednolicie pokryte delikatnym piaskiem. Tylko na nielicznych krótkich odcinkach można zauważyć drobne kamyczki pomiędzy którymi pobłyskuje "Złoto Bałtyku" - bursztyn.
Wieża widokowa Wieża widokowa

Wieża widokowa

Wieża widokowa

Wjeżdżając do Władysławowa od strony Trójmiasta, na horyzoncie rysuje się nietuzinkowa budowla z wysoką strzelistą wieżą, to "Dom Rybaka". Zbudowany w stylu socrealistycznym w połowie lat pięćdziesiątych poprzedniego wieku miał być hotelem dla rybaków. Dziś Dom Rybaka nadal pełni ważną funkcję w życiu miasta.
Jest siedzibą Urzędu Miasta. Ponadto wieża pełni funkcję widokową i jest otwarta jest dla zwiedzających. Przy dobrej widoczności można zobaczyć panoramę miasta, cały Półwysep Helski oraz latarnię morską w Rozewiu. Dla miłośników wysokości oraz jeszcze lepszych widoków, udostępniono również "kulę" na wieży.
Aleja Gwiazd Sportu (Promenada) Aleja Gwiazd Sportu (Promenada)

Aleja Gwiazd Sportu (Promenada)

Aleja Gwiazd Sportu (Promenada)

Władysławowo było pionierem w działaniach promujących gwiazdy sportu. W 2000 roku powstała aleja poświęcona sportowcom polskim i zagranicznym. To wyjątkowe miejsce jest położone około 5-7 minut spacerem od Apart Hotelu.
Aleja jest zwierciadłem ponad stuletniej historii polskiego sportu, a swoje dłonie odcisnęły tu największe sławy. Dąży do promowania sportowego trybu życia, pielęgnowania idei olimpijskiej i propagowania zasady "fair-play" w sporcie i w życiu codziennym.
Rejsy po morzu Rejsy po morzu

Rejsy po morzu

Rejsy po morzu

Ze względu na swoje położenie Władysławowo oferuje również możliwość korzystania z floty morskiej. Do dyspozycji gości odwiedzających ten urokliwy zakątek Polski oddane są niewielkie statki , kutry rybackie oraz łodzie motorowe. Na ich pokładach młode wilki morskie odbywają pierwsze rejsy, a dorosłych
niezmiennie zachwyca zachód słońca oglądany z perspektywy otwartego morza. Dla miłośników wędkarstwa i prawdziwych wilków morskich przez cały rok organizowane są wyprawy na połów dorsza, które dostarczają wspaniałych, czasem ekstremalnych, niezapomnianych przeżyć.
Sporty wodne Sporty wodne

Sporty wodne

Sporty wodne

We Władysławowie i najbliższej okolicy w sezonie letnim funkcjonują szkoły i wypożyczalnie sprzętu sportów wodnych. To właśnie ta część wybrzeża jest ulubionym miejsce windsurferów, kitesufrefów oraz osób korzystających ze skuterów wodnych i łodzi motorowych.
W ostatnim czasie oferta atrakcji wodnych rozszerzyłą się. Obecnie można skorzystać również z przelotu na spadochronie przyczepionym do łodzi oraz podnieść poziom adrenaliny płynąc dmuchanym bananem ciągniętym przez motorówkę.
Port rybacki Port rybacki

Port rybacki

Port rybacki

Port Rybacki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście. Wciąż remontowane są tu kutry rybackie. Oczywiście port spełnia również swoją podstawową funkcję czyli przeładunkową, turystyczną oraz rekreacyjną. Funkcjonująca tu marina daje schronienie i odpoczynek żeglarzom wpływającym
do portu z otwartego morza. Latem dużym powodzeniem turystów cieszy się falochron okalający port. Dla miłośników ryb istnieje możliwość zakupienia ich prosto z kutra, warunkiem jest odwiedzenie portu bladym świtem. W sezonie letnim można skosztować ryb smażonych oraz wędzonych tradycyjnymi metodami.

Urokliwa okolica Władysławowa

Obiekt położony jest w lokalizacji znanej jako „najlepszy adres” Władysławowa, w jednym z miejsc wyjątkowych, ze względu na swoją historię, o nazwie Hallerowo. To właśnie tu, w 1920 roku, po zaślubinach Polski z Morzem Bałtyckim Józef Haller podziwiał piękno piaszczystych plaż

Władysławowa z pokładu kutra rybackiego o nazwie Gwiazda Morza. Apart Hotel, który oddajemy do Państwa dyspozycji, położony jest na granicy wydm, w otulinie lasu sosnowego. Obiekt posiada bezpośredni dostęp do piaszczystej plaży.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij