banner image

Każdy z nas potrzebuje w życiu odrobiny luksusu. Każdego dnia staramy się, aby Gwiazda Morza Resort Spa & Sport dawała Wam taki komfort.

W tym celu wprowadziliśmy różne standardy pokoi i apartamentów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, na swoją kieszeń. Dlatego możecie u nas znaleźć ekonomicznie zaprojektowane apartamenty wakacyjne Basic, Comfort, czy Family. Znajdują się w osobnych budynkach hotelu połączone z nim przeszklonymi łącznikami. Takie rozwiązanie pozwala nie być w samym centrum hotelu, gdzie cały czas coś się dzieje, a jednak nadal mieć możliwość korzystania z wszystkich dogodności. Dla osób, które preferują być bezpośrednio na miejscu, ale nie przepłacać, powstały pokoje typu Superior oraz Junior. Dla liczniejszych rodzin przygotowaliśmy Seniory, dla wymagających Apartamenty West z prywatnym jacuzzi oraz East z prywatna sauną. Kiedy już oddaliśmy te pokoje do użytku, nadal pozostał w nas niedosyt, chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego. I tak powstało 12 wyjątkowych Apartamentów Premium ESA. Są to eleganckie, ekskluzywne apartamenty z widokiem na Morze Bałtyckie. Dwa z nich (318 Kłajpeda oraz 322 Kalmar) są jeszcze w trakcie aranżacji, a trzeci (319 Petersburg) stanowi Apartament pokazowy, a więc nie jest jeszcze dopuszczony do sprzedaży. Co się kryje za drzwiami pozostałych 9 Apartamentów? 

Szlakiem portów bałtyckich

ESA, czyli Exclusive Serviced Apartments to designerskie apartamenty klasy premium zapewniające zapierający dech w piersiach widok na Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Morze Bałtyckie. W zależności od tego, czy są to pokoje na trzecim czy na czwartym piętrze, przeważa w nich las lub morska bryza. Każdy z pokoi można zarezerwować indywidualnie. Dzięki temu możesz wybrać swój ulubiony styl i cieszyć się wyjątkowymi apartamentami premium. Przez cały rok czeka wypoczynek na najwyższym poziomie tuż nad Bałtykiem.

Apartamenty nawiązują zarówno poprzez wystrój jak i nazwy do architektonicznego i nadmorskiego piękna oraz natury. Postanowiliśmy nadać im nazwy nawiązujące do znanych bałtyckich portów nieprzypadkowo. W Europie turystyka najmocniej rozwinęła się w kierunku Morza Śródziemnego, ale zapomnieliśmy docenić to, co jest nam najbliższe – Morze Bałtyckie, a które ma swoje nietuzinkowe piękno. Dostęp do wód ma aż 9 państw, a każde z nich charakteryzuje się inną kulturą i historią, dzięki czemu, niezależnie, jaki port danego kraju odwiedzimy, spotkamy inną architekturę, kuchnię, a na pewno zobaczymy liczne zalewy, zatoki, półwyspy oraz wyspy i wysepki. Popularność Morza Bałtyckiego wśród turystów dopiero się rozwija i nadal niektóre kraje są komercyjnie nieodkryte. Co za tym idzie, podróż w tym kierunku ma ogromny potencjał, ponieważ jest jak odkrywanie skarbów na tajemniczej mapie. Dlatego postanowiliśmy wskazać ten potencjał i zachęcić naszych gości do odkrywania różnorodności kulturowej tego regionu Europy, nadając apartamentom nazwy od najpopularniejszych portów bałtyckich. Być może część z gości zainspiruje się na tyle, aby pojechać do danego portu i zobaczyć go na własne oczy.

Bookcrossing

Chcąc zostawić ślad bezpośrednio dający namiastkę pobytu w danym porcie dodatkowo w każdej ESA zostawiliśmy książkę, dzięki której mamy szansę przybliżyć gościom charakterystykę wybranego regionu. Staraliśmy się, aby każdy z autorów miał realny związek z wybranym portem i udało nam się. Co ciekawe, okazało się, że w większości są to twórcy literatury dla dzieci, co dla nas jest ogromnym atutem, ponieważ nasi goście to przede wszystkim rodzice z dziećmi, ale także z zaskoczeniem, jak wielu z nich już znaliśmy i jak duży mieli wkład w naszą edukację. A co może być piękniejszego niż podróż nie tylko dla ciała, ale także dla wyobraźni? 
Dzięki temu nasi gości mogą poznać podwodny świat Małej Syrenki, razem z Nilsem na skrzydłach dzikich gęsi zwiedzać Szwecję, pobawić się razem z Dziećmi z Bullerbyn, razem z siedmioma krasnoludkami uratować Królewnę Śnieżkę, czy przeżyć niewiarygodne przygody z gorylicą Sally Jones, a nawet razem z Muminkami zmierzyć się z problemami, jakie niesie życie i pokonać strach przed Buką.

Dla dorosłych również przygotowaliśmy kilka interesujących tytułów, jak album z zdjęciami Gdańska słynnego fotografa Macieja Kosycarza. Inga Žolude zabierze nas w intymną podróż wewnątrz siebie, a Andrus Kivirähk poprzez świat fantasy pokaże nam jak nasze życie nieustannie się zmienia i że mimo tęsknoty za przeszłością czasami już nie warto patrzeć wstecz.

Design w kontakcie z naturą

Przy projektowaniu Apartamentów największą inspiracją była dla nas jak zawsze… natura. Dlatego w każdym pokoju po odsłonięciu zasłon mamy wrażenie, że przyroda sama wprasza się do środka. Drugim istotnym elementem jest drewno, dzięki któremu wnętrza są przytulne i ciepłe. Często można spotkać również kamień oraz złote lub miedziane elementy, które przypominają piasek mieniący się w słońcu. Nie zapomnieliśmy również o fakturach tekstyliów. Czasami są to śliskie materiały imitujące w dotyku wodę, innym razem przyjemne w dotyku jak ukochany pupil welury. Podobnie jest z kolorami – wszystkie nawiązują do tego co za oknem – mchu, ziemi, traw na wydmach, owoców leśnych, kory drzew, czy morza. 

Każdy Apartament Premium ma swój indywidualny charakter i wystrój oraz inne atuty, dlatego zachęcamy Was do zwiedzenia osobiście wszystkich, aby znaleźć swój ulubiony. Szczegółowe opisy tych i pozostałych opcji noclegowych w naszym resorcie we Władysławowie znajdziecie tutaj