banner image

Wyjątkowy rodzaj terapii, który zachwyca cały świat. Dla niektórych właśnie w nim tkwi sekret piękna i młodości. Masaż twarzy Kobido pokochało wielu.

Chcesz wyglądać pięknie i młodo? Marzysz o tym, aby pozbyć się stresu i nagromadzonego w ciele napięcia? Zastanawiasz się, czy można osiągnąć efekt liftingu twarzy bez poddawania się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej? Rozważ jedną z najpopularniejszych technik masażu twarzy – Kobido. Wyjaśniamy, na czym ona polega i jakie przynosi korzyści. Dowiedz się, czy japoński rytuał pielęgnacyjny, praktykowany na dworze cesarskim już od XV wieku, jest też rozwiązaniem dla Ciebie. 

Dermatolodzy i kosmetolodzy podkreślają, że dla najlepszych efektów ważna jest jego regularność, systematyczność. W Gwieździe Morza możesz go wypróbować w naszym Instytucie Spa

Na czym polega japoński masaż twarzy?

Starożytna droga piękna, czyli Kobido, opiera się na równowadze między ciałem, umysłem i duchem. System wyrafinowanych, z precyzją zaplanowanych zabiegów, opiera się na tradycyjnej medycynie chińskiej. Początkowo ten rytuał pielęgnacyjny zarezerwowany był jedynie dla cesarzowej. Z czasem stał się częścią tradycji, podobnie jak ceremonia parzenia herbaty. Regularne korzystanie z dobrodziejstw sztuki masażu Kobido postrzegane jest jako sekret piękna wielu kobiet na całym świecie. 
Głęboki masaż manualny działa na 50 mięśni twarzy oraz na wszystkie warstwy tkanek ciała. Połączenie serii szybkich i wolnych ruchów dłoni, zgodnie ze ściśle ustalonymi zasadami, poprawia krążenie krwi. Ma na celu odmłodzenie skóry poprzez przywrócenie jej elastyczności w naturalny sposób.

Jak wygląda pielęgnacyjny rytuał?

Ciekawi Cię, w jaki sposób wykwalifikowany masażysta przeprowadzi rytuał pielęgnacyjny według sztuki Kobido? Procedura masażu twarzy przebiega według ściśle określonego porządku:

 1. Złagodzenie napięcia mięśni głębokich, co pomaga w zmniejszeniu zmarszczek.
 2. Wprowadzenie osoby masowanej w stan odprężenia w celu zmniejszenia stresu.
 3. Poprawienie przepływu limfy, aby zlikwidować ewentualne obrzęki.
 4. Intensywny, naturalny lifting, ujędrniający skórę twarzy i dający efekt młodziej wyglądającej, promiennej cery.
 5. Stymulacja właściwych punktów na twarzy zgodnie z zasadami akupresury, wpływająca korzystnie na pracę mięśni.

Masażysta rzeźbi twarz, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse faktury, krzywizny oraz sprężystość skóry. Mięśnie masowane są równolegle do zmarszczek. Odbywa się to poprzez ugniatanie każdego centymetra kwadratowego. W rezultacie następuje:

 • poprawa napięcia mięśni twarzy i dotlenienie naskórka,
 • odprowadzenie nadmiar płynu wraz z toksynami,
 • dostarczenie składników odżywczych do tkanek,
 • pobudzenie produkcji elastyny i kolagenu, a w konsekwencji spłycenie zmarszczek.

W trakcie masażu stosowane są naturalne olejki roślinne, które skutecznie nawilżają i natłuszczają skórę. Harmonijne połączenie relaksującego rytuału z odżywczym działaniem organicznych składników aktywnych, dopasowanych indywidualnie do rodzaju cery, okazuje się skutecznym sposobem na spowolnienie upływu czasu.

Jakie są korzyści z masażu?

Coraz popularniejsza technika Kobido to znacznie więcej niż klasyczny masaż twarzy. To tradycyjna holistyczna sztuka, przynosząca wiele korzyści dla ciała i umysłu. Złożona choreografia ruchów masujących, połączona z drenażem i akupresurą prowadzi do zacierania się śladów zmęczenia i stresu. Przywrócenie harmonii rysom twarzy, zwężenie porów, zagęszczenie struktury skóry oraz rozświetlenie cery dają efekt młodszego i promiennego wyglądu. Naturalny lifting to nie jedyna korzyść, której możesz się spodziewać.

Masaż Kibido wpływa także pozytywnie na zdrowie ciała i umysłu:

 • zapewnia relaks i dobre samopoczucie,
 • redukuje skutki bruksizmu,
 • łagodzi bóle głowy,
 • zmniejsza sztywność twarzy,
 • niweluje niektóre problemy z układem pokarmowym,
 • poprawia wzrok.

Duża skuteczność masażu Kobido wynika nie tylko ze specyficznych technik, ale także z organicznej formuły olejków, stosowanych podczas zabiegów. Zawierają one wyselekcjonowane składniki pochodzące z Japonii, takie jak: bogata w przeciwutleniacze zielona herbata, japońska śliwka z licznymi minerałami, czy też rdestowiec japoński, zapobiegający stanom zapalnym skóry.

Sprawdź, czy masaż twarzy jest dla Ciebie!

Twarz jest zwierciadłem wszystkich emocji, zarówno radości, jak i smutku lub złości. Płynny, głęboki, naprzemienny dotyk pozwala je uwolnić, aby zredukować napięcie i stres. Osiągnięcie wewnętrznego spokoju i przywrócenie promiennego wyglądu twarzy potrafi poprawić samopoczucie i dodać energii. Ciekawi Cię, jak wpłynie na Ciebie masaż Kobido? Warto sprawdzić, czy tradycyjny rytuał pielęgnacyjny z Kraju Kwitnącej Wiśni przyniesie również Tobie wiele cennych korzyści. Masaż Kobido dostępny jest w ofercie naszego Instytutu Spa Gwiazdy Morza - szczegóły znajdziesz w naszym Menu Spa