banner image

W marcu 2020 kiedy w ramach nakazu rządowego wszyscy musieliśmy pozostać w domach ze względu na ogłoszoną pandemię wszyscy doświadczaliśmy stresu wynikającego z obowiązkowej izolacji. Nasza codzienność zmieniła się diametralnie i jeszcze nie wiedzieliśmy, jaką przyszłość przyniesie koronawirus. 

Widząc jak się czujemy i słysząc, z jakimi problemami borykają się zatrudnieni rodzice, że dla ich dzieci to również jest stres, nasza managerka marketingu – Kasia – postanowiła napisać bajkę. Poprzez ciekawą historię i proste ilustracje pomogłaby dzieciom w chwilach, kiedy nie rozumieją swoich emocji czy emocji innych oraz ułatwi zasypianie czy da pretekst do ważnych rozmów rodzicami.

Fabuła

Kto z nas nie chciałby dowiedzieć się, co znajduje się za horyzontem? Tak też jest w przypadku małej Gwiazdki. Gorąco pragnie dowiedzieć się, jak wygląda życie poza niebem. Ale nikt oprócz gwiazd, które spadły z nieba, nie zna tego świata. Pewnej nocy Gwiazdka przez przypadek spełnia swoje marzenie i spada na ziemię, a właściwie… wpada do morza. W naszym przypadku nie mogło być inaczej, w końcu jesteśmy hotelem nad samym morzem. Dlatego Gwiazdka wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której poznaje magiczne morskie stworzenia i czeka ją niejedna przygoda… Tylko jak ma wrócić do nieba? 

„Legendy spadających gwiazd” to seria krótkich opowieści przedstawiających różne sytuacje, z którymi musimy zmierzyć się w swoim życiu jako dzieci lub dorośli. Towarzyszące temu emocje są nieodłączną częścią nas samych, chociaż czasami ciężko jest się w nich odnaleźć. Na podstawie swoich prywatnych wspomnień z dzieciństwa autorka w bajce umieściła historie dzieci – morskich stworzeń, które muszą zmierzyć się z różnymi życiowymi wyzwaniami, a które kształtują ich późniejsze zachowania w dorosłym życiu. 

Główna bohaterka bajki – Gwiazdka nie ocenia, ale próbuje zrozumieć. A gdy życie stawia wyzwania, okazuje się, że nikt nie jest idealny. Wieloryb chociaż mało je, jest postrzegany jako gruby, zakompleksione rybki kłócą się ze sobą, Żółwik tęskni za swoim tatą, Delfin plącze się w plastikową sieć, którą ktoś wyrzucił do morza, a nieśmiała Ośmiornica czuje się samotna w towarzystwie.

Autorka przemyca przesłanie, że edukacja, wrażliwość i samoakceptacja może zmienić sposób postępowania dzieci i dorosłych oraz zbudować przyjazne otoczenie. Kolejne rozdziały prowadzą przez różne doświadczenia. Autorka pokazuje, jak wiele w zachowaniu dziecka zależy od uczenia go empatii, umiejętności obserwacji i przyjmowania różnych perspektyw. Stara się również przekazać, że żadnego z problemów dzieci nie należy bagatelizować, nawet jeśli nam- dorosłym z pozoru mogą wydawać się błahe. Książka składa się nie tylko z historyjek, ale także niedokończonych ilustracji, które mogą pomóc w spokojnej rozmowie z dzieckiem na temat przeczytanej opowieści. Dzięki temu dziecko uczy się podzielności uwagi, a jednocześnie ma czas na przemyślenia, wzbogacone o kreatywną zabawę. 

Wydrukowane egzemplarze poddajemy ocenie najsurowszych krytyków – dzieci w wieku od 3 do nawet 12 lat. Pierwsze recenzje są pozytywne. Z ciekawostek, dzieci mogą spotkać bohaterów bajki w naszym Kids Roomie – Podwodnym Świecie oraz otrzymać egzemplarz bajki w ramach pakietu urodzinowego. Przeczytaj więcej o naszych atrakcjach dla dzieci w innym wpisie.

Ilustracje

Postać Gwiazdki i jej przyjaciół zilustrowała Monika Leosz. Specjalizuje się w ilustracjach o tematyce dziecięcej, od książek poprzez projekty opakowań aż po wzory na tkaniny. Miękkie linie i spokojne kolory, niedokończone ilustracje, sugestia malowania kolorowanki pastelami czy akwarelami są znakiem rozpoznawczym szaty graficznej bajki.

 

O autorce

Pracuje kreatywnie w oparciu o własne pomysły. Niezmiennie od wielu lat dba o to, aby marki, dla których pracuje pokazywały swoje wrażliwe oblicze i angażowały się w działania CSR i budowanie relacji opartych na zaufaniu. Obserwuje zachowania ludzi, stara się rozumieć ich motywacje i sposób postępowania oraz jego przyczyny. Pomimo kolejnych lat w metryce, z pasją ogląda i czyta bajki dla dzieci. Uważa, że każdy z nas mimo, że dorasta w wielu aspektach wewnętrznie niezmiennie pozostaje dzieckiem.

Już niedługo uruchamiamy sprzedaż bajki. Koszt zakupu wynosi 19,99 zł, z czego 20% zysku ze sprzedaży każdej bajeczki zostanie przekazany w formie darowizny na Fokarium na Helu. Do kosztu zakupu bajki należy doliczyć koszty wysyłki, chyba że będzie to odbiór na miejscu. Bajkę można obecnie zamówić w przedsprzedaży wysyłając do nas wiadomość na Facebooku.