banner image

Czy wiedzieliście, że Gwiazda Morza to miejsce, w którym odnajdą się miłośnicy wina? Bez względu na to, czy jesteście prawdziwymi sommelierami, czy amatorami lubującymi się w lampce czerwonego bądź białego, wytrawnego trunku, z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Hotelowa winiarnia to kompozycja najciekawszych pozycji wybranych przez naszych specjalistów, w której nie ma nudy. Obok znanych i lubianych klasyków znajdują się oryginalne, nowatorskie pozycje z polskich, europejskich i światowych winnic, dzięki czemu nasi Goście nie narzekają na nudę. Lubimy eksperymentować i poszukiwać nowych smaków, dlatego w naszych zbiorach znajdziecie m.in. ciekawego białego Solarisa 2018 z polskiej winnicy Turnau czy nowozelandzkie Ribbonwood Sauvignon Blanc. Nasza winiarnia w hotelu posiada w swoich zasobach wiele ciekawych butelek, które czekają na odkrycie przez naszych Gości. Ciekawi Cię, czym możemy się pochwalić? Sprawdź naszą kartę win i trunków.

Winami doskonałej jakości możesz cieszyć się w Gwieździe Morza na wiele sposobów. Podczas romantycznej kolacji w restauracji, w trakcie błogiej chwili wytchnienia w Lobby Barze, a także w swoim pokoju lub apartamencie. 

Wino w akompaniamencie wytwornej kuchni 

Dla miłośników podróży kulinarnych oraz doskonałego wina idealnym miejscem będzie nasza Restauracja H12. Przystań smaku i aromatu, w którym Goście mogą doświadczyć prawdziwej uczty dla wszystkich zmysłów. 

Nasza restauracja nad morzem, H12, to doskonałe miejsce na spotkanie z przyjaciółmi w towarzystwie świetnej kuchni i butelki dobrego wina, a także wspaniały wybór na romantyczną kolację we dwoje. Randka z okazji rocznicy, Walentynek bądź urodzin ukochanej osoby? Żaden problem! 

Relaks z Lobby Barem 

Nasza hotelowa winiarnia znajduje się przy Lobby Barze. To właśnie tutaj nasi Goście mogą na własne oczy przekonać się o szerokim wyborze win z całego świata. Bogate zbiory regularnie są uzupełniane. Czasami pojawiają się okazyjnie interesujące nowości dostępne wyłącznie do wyczerpania zapasów. Nie zapominamy jednak o uznanych klasykach, które od lat podbijają serca Gości. Dzięki temu uzyskaliśmy ofertę, która dopasowana jest zarówno do potrzeb ludzi, którzy są wprawionymi sommelierami, jak i dla tych, którzy nie są znawcami wina i pragną jedynie dobrej butelki trunku w miłym towarzystwie. Szeroki zakres cen, zróżnicowanie szczepów i nut smakowych oraz połączenie klasyki z powiewem świeżości to elementy sprawiające, że winiarnia Gwiazdy Morza jest skomponowana z myślą o wszystkich. Zarówno znawcy, jak i amatorzy, znajdą w niej coś dla siebie. 

Na tych, którzy nie przepadają za winem, w Lobby Barze czeka szeroki wybór innego rodzaju trunków. Tutaj również spotkamy zarówno klasyczne koktajle, jak i autorskie kompozycje drinków. Do wyboru, do koloru. Fani czystych trunków także znajdą coś dla siebie. Jeśli potrzebujesz porady lub nie wiesz, co wybrać, nasi barmani chętnie pomogą i doradzą. Nasz Lobby Bar czynny jest codziennie. 

Butelka wina w Twoim pokoju lub apartamencie

Wiemy, że czasami najlepszym wyborem jest odprężenie przy lampce wina w pokoju lub apartamencie. Jeśli więc zapragniesz doskonałego wina w swoim pokoju, powiadom o tym obsługę hotelu. Informację na ten temat możesz podać przed przyjazdem, jeśli chcesz np. zrobić niespodziankę drugiej połówce. Możesz również skontaktować się telefonicznie z recepcją i otrzymać wino wraz z dostawą do pokoju, kiedy pojawi się taka potrzeba. 

Spragnieni dodatkowych informacji?

Jeśli interesują Was poszczególne pozycje z naszego winnego menu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami na Facebooku na temat naszyh win, gdzie znawca tematu i sommelier, Mikołaj, dzieli się ciekawostkami i przydatnymi informacjami. Dotyczą one nie tylko wrażeń smakowych towarzyszącym konkretnemu szczepowi czy danej butelce, ale także wskazówki na temat tego, jak poprawnie pić wino i w jaki sposób je smakować, aby kieliszek stał się maksymalną celebracją i angażującą wszystkie zmysły. Zobacz, czym Cię zaskoczy winiarnia w hotelu Gwiazda Morza!