banner image

 

Wspinaczka jest bardzo wdzięczną formą aktywności fizycznej, ponieważ korzystać z niej każdy niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej. Jednocześnie jest to zarówno wysiłek fizyczny jak i wyzwanie dla charakteru. W przypadku naszej ścianki wspinaczkowej satysfakcję odnajdą zarówno początkujący jak i zaawansowani. Zarówno dorośli, jak i dzieci. To przede wszystkim świetna zabawa.

Do niewątpliwych zalet naszej ścianki należą: 16 metrów wysokości, nowoczesny sprzęt i wyposażenie, wykwalifikowani instruktorzy oraz pełne przeszklenie przez wszystkie piętra budynku, a na szczycie satysfakcjonująca nagroda w postaci tarasu z widokiem na otwarte morze, która zapewni niezapomniane doznania.

Jaki strój na wspinaczkę?

Idąc na ściankę wspinaczkową w Gwiazda Morza Resort Spa & Sport nie musisz mieć swoich butów, ponieważ na miejscu dostępne jest specjalistyczne obuwie przeznaczone do wspinaczki. Posiadamy obuwie zarówno dla dorosłych jak i dzieci w różnych rozmiarach. Strój na ściankę wspinaczkową powinien być sportowy, najlepiej aby przylegał do ciała, a przede wszystkim nie krępował w żaden sposób ruchów osoby wspinającej się. Dodatkowo do dyspozycji naszych gości mamy uprzęże i kaski ochronne, również dostosowane do wieku oraz magnezję, czyli proszek używany przez wspinaczy w celu zapobiegania ślizganiu się dłoni i palców podczas chwytania uchwytów na ściankach.

Pierwsza wspinaczka - od czego zacząć?

Każdy chcący skorzystać z naszej ścianki wspinaczkowej przechodzi szkolenie dotyczące samoasekuracji oraz sposobu prawidłowego wspinania się. Podczas szkolenia instruktor pomaga klientowi poprawnie założyć uprząż oraz podpina uczestnika do systemu automatycznego lub ręcznego. 

Ścianka wspinaczkowa w naszym hotelu wyposażona jest między innymi przez firmę GATO. Posiadamy dwa systemy asekuracji:

  • automatyczny - jest obsługiwany przez system TruBlue. Wspinający się jest podpięty karabińczykiem do liny połączonej z automatycznym systemem. Lina przesuwa się automatycznie wraz z postępem wspinacza. Jeżeli osoba wspinająca się kończy wspinaczkę i chce zjechać na ziemię, musi odpaść od ściany po czym system blokuje linę a wspinający zjeżdża powoli na dół.
  •  ręczny (na wędkę) - jest obsługiwany przez instruktora. Do uprzęży wspinającego się podpięta jest lina do uprzęży osoby asekurującej, w tym przypadku instruktora. Załamanie liny pozwala na asekurację wspinacza bez użycia siły asekurującego.

Na naszej ściance można samemu dobrać sobie poziom trudności. Można wspinać się tylko po określonych kolorach uchwytów lub dobierać uchwyty dowolnie i ułatwić sobie wspinaczkę.

W Gwiazda Morza Resort Spa & Sport jednorazowe wejście na ściankę wspinaczkową trwa 30 minut i kosztuje 50 zł za jedną osobę. Na ściance wspinaczkowej można się wspinać wyłącznie w obecności instruktora i z asekuracją.

Podczas  wspinaczki nie ma określonej wysokości na jaką każdy musi wejść. Wspinający wspina się tak wysoko jak pozwala mu na to jego stan fizyczny i psychiczny. Nie ma również ograniczeń czasowych jakie wyznaczałyby czas trwania pierwszej wspinaczki. Wspinający wspina się tak długo, na ile starczy mu sił i na ile czuje się komfortowo. Co ważne, żeby się wspinać nie trzeba być wysportowanym, a przy wspinaczce pracuje całe nasze ciało. Najważniejsze to przestrzegać zasad bezpieczeństwa przekazanych przez instruktora i dobrze się bawić.

Ciekawa atrakcja nad morzem

Ścianka wspinaczkowa w hotelu jest świetnym pomysłem na aktywność. Stanowi doskonałą alternatywę dla treningu na siłowni lub joggingu. Idealnie nadaje się także na atrakcję dla całej rodziny podczas pobytu nad morzem. Zwłaszcza, kiedy pogoda nie dopisuje. Wspólne wspinanie jest także ciekawym pomysłem na ćwiczenie integracyjne, które buduje zaufanie i zacieśnia więzi w zespole - dzięki temu doskonale nada się na atrakcję wyjazdu firmowego. Przeszklona ścianka wspinaczkowa z widokiem na morze jest wyjątkowym punktem na mapie Władysławowa. 16 metrów dobrej zabawy czeka w resorcie Gwiazda Morza. Zapraszamy!