banner image

Gwiazda Morza kocha zwierzęta. Gościliśmy psiaki niejednej maści, rasy i wielkości. Każdy grzeczny piesek, który nie niszczy naszego wyposażenia jest mile widziany. W naszych pokojach gościliśmy również już niejednego kota czy królika.

Jesteśmy hotelem przyjaznym zwierzętom! Gwiazda Morza kocha czworonogi. Gościliśmy psiaki niejednej maści, rasy i wielkości. Każdy grzeczny piesek, który nie niszczy naszego wyposażenia jest mile widziany. W naszych pokojach gościliśmy również już niejednego kota czy królika. Wielu naszych pracowników również posiada swoich własnych pupili, który niejednokrotnie odwiedzali miejsce pracy swojego właściciela. Dlatego sami rozumiecie… zwierzęta są dla nas ważne.

Nie pobieramy opłaty za dobę jak większość hoteli. U nas opłata jest jednorazowa niezależnie od długości pobytu i wynosi 150 złotych. Kwota zawiera: koszt niestandardowego sprzątania pokoju po pobycie, ubezpieczenie właściciela psa od ewentualnych szkód spowodowanych przez zwierzaka oraz darowiznę w wysokości 15 złotych od zwierzaka na Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie. Zwierzaki są mile widziane w naszym Lobby, prywatnym parku, czy na dachu hotelu. Jednak dla ich bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa pozostałych małych i dużych gości, ze zwierzakami nie wolno wchodzić do Instytutu SPA (poziom +3), całej strefy Wellness (poziom -1) oraz sal konferencyjnych. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące pobytu ze zwierzęciem w Gwieździe Morza możecie znaleźć dokumencie „Zasady pobytu zwierząt”.

Gdzie z psem nad morzem?

Szczególnie polecamy tereny otaczające hotel, gdzie zwierzaki na pewno nie będą się nudziły. Wejście na plażę nr 2, do którego prowadzi kładka bezpośrednio z Gwiazdy Morza, nie należy do kąpielisk strzeżonych - czyli nie ma tam zakazu dla zwierząt. Dodatkowym atutem jest brak kolejnych wejść na plażę aż do portu, co stanowi dość ustronną od natłoku turystów część plaży. W związku z tym zarówno plaża podczas sezonu jak i poza nim oraz otaczający hotel Nadmorski Park Krajobrazowy stanowią idealną bazę wypadową dla właścicieli psów.

W parku są również rozstawione stacje "PSI PAKIET". To dystrybutory worków na psie odpady wraz z pojemnikami zbiorczymi do ich wyrzucania. Miejsca nie zostały wybrane przypadkowo i znajdują się w całej gminie. Są to tereny szczególnie doceniane przez właścicieli zwierząt, ponieważ sprzyjają długim spacerom. Warto zaznaczyć, że za niesprzątanie grozi mandat do 500 złotych, a nie wyprowadzanie psa na smyczy zagrożone jest karą w wysokości 250 złotych.

W przypadku poszukiwaczy większej liczby wrażeń, zwierzakom z pewnością spodoba się wycieczka na Hel ze zwiedzaniem powojskowych fortyfikacji w okolicznych lasach lub industrialnych wraków okrętów wojennych ORP Wicher II i Grom II. Z pewnością morskim wilkom (i psom też!) spodoba się również rejs statkiem lub kutrem. Wielu właścicieli wyraża zgodę na bezpłatne zabranie ze sobą czworonoga. Ważne jednak jest, aby zabrać ze sobą ciepłą bluzę nawet w gorący dzień, a dla psich zmarzluchów kocyk, bo może powiać chłodem.

Zgodnie z przepisami na liczne tereny rezerwatów Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w okolicach Półwyspu Helskiego nie wolno wchodzić z psami, ale tutaj mamy dla Was inne rozwiązanie. Do dyspozycji pozostają liczne ścieżki przyrodnicze, szlaki turystyczne, czy trasy rowerowe, gdzie kontakt z przyrodą i historią okolicznych terenów będzie równie atrakcyjny. 

Równie atrakcyjne może okazać się molo w Juracie czy port we Władysławowie z najdłuższym pasem murali w Polsce. W sezonie szczególnie świetną rozrywką dla czworonogów i ich właścicieli będzie wyprawa do Labiryntu w polu kukurydzy, gdzie wejście dla zwierzaków jest bezpłatne.

Wprowadzanie psów na plażę

Na terenie Gminy Władysławowo nie ma zakazu wprowadzania psów na plażę, z wyłączeniem kąpielisk strzeżonych. My polecamy wejście na plażę nr 2, zaraz obok hotelu.

 

Zgodnie z regulaminami Gminy Władysławowo, do obowiązków właścicieli psów należy:

  • Sprawowanie właściwej opieki nad nimi, a w szczególności nie pozostawianie ich bez opieki.
  • Wyprowadzanie psów na smyczy oraz w kagańcu, jeśli stanowią zagrożenie dla otoczenia.
  • Usuwanie zanieczyszczeń przez nich pozostawionych.
  • Zapewnienie, aby pobyt psów na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku nie był uciążliwy.

Jeżeli jednak okolica Gwiazdy Morza spowszednieje Waszym czworonogom, polecamy również przepiękne psie plaże w Kuźnicy (wejście 31) oraz Jastarni (wejście 55).

Do restauracji z psem

U nas zwierzaki są mile widziane, dlatego rekomendujemy oczywiście siebie samych :) Spokojnie pies może Wam towarzyszyć w Sail w naszej Restauracji N54 oraz oczywiście w naszej Restauracji H12, czy na Sky Barze. Na terenie hotelu mamy całkiem sporo misek, o które wystarczy zapytać personel i Wasz pupil otrzyma świeżą wodę.

Jeśli chodzi o zdrowe wyżywienie, przysmaki i dodatkowe profesjonalne wyposażenie dla psa czy kota, pomocny może okazać się sklep zoologiczny Skalar, znajdujący się na ul. Hallera 2, czyli zaledwie 10 minut pieszo od hotelu.

Opieka weterynaryjna oraz usługi pielęgnacyjne

W samym Władysławowie znajduje się kilku weterynarzy. Najbliżej Gwiazdy Morza rekomendujemy:

Jeżeli Wasz pies przeżyje w trakcie wypoczynku przygodę wymagającą kąpieli, albo przed wyjazdem zapomnicie przyciąć mu pazurki lub przystrzyc sierść z pewnością pomocna okaże się Blue Pet salon strzyżenia psów Magdalena Michalak.

 

Zapraszamy do Gwiazdy Morza - Sprawdź ofertę pokoi i apartamentów tuż przy plaży.