banner image

Metoda łącząca w sobie różnie rodzaje aktywności fizycznej, która jest na tyle uniwersalna, że świetnie sprawdzi się w przypadku osób w różnym wieku, od dzieci po seniorów. Złoty Graal wśród zajęć sportowych? Przekonaj się, dlaczego Float Fitness jest tak świetnym wyborem!

Ruch to zdrowie – o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Regularna aktywność fizyczna zapewnia smuklejszą sylwetkę, redukcję stresu, o lepszym samopoczuciu nie wspominając. I tyle z teorii, bowiem praktyka pokazuje, że początki przygody ze sportem nie należą do najłatwiejszych. Jak znaleźć w sobie motywację? Odpowiedź jest prosta – wziąć udział w zajęciach Float Fitness! Czym są i jak wyglądają? Dowiedz się więcej o tym nowatorskim treningu i przygotuj się na świetną wodną zabawę! 

Czym jest Float Fitness?

Float Fitness to zajęcia ruchowe, łączące surfing, aqua aerobik, trening interwałowy i jogę. Brzmi jak mieszanka wybuchowa? Tylko na początku, ponieważ ten intensywny wysiłek z każdym kolejnym krokiem staje się coraz łatwiejszy. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w basenie na specjalnych, piankowych deskach. Podstawą jest złapanie balansu – od tego rozpoczyna się rozgrzewka. Kolejnymi etapami są: ćwiczenia w pozycji leżącej, w klęku podpartym, w pozycji stojącej oraz – na zakończenie – ćwiczenia rozciągające przypominające stretching. W ciągu 30-minutowych zajęć masz okazję popracować nad niemal wszystkimi częściami ciała. A to wszystko w rytmie energetycznej muzyki! Kto wie, może uda Ci się wziąć udział w wyzwaniu, polegającym na wzajemnym zrzucaniu się z desek? Załóż strój kąpielowy i podejmij wyzwanie – radość z wygranej przynosi wiele satysfakcji!

Float Fitness vs regularny trening

Na pierwszy rzut oka Float Fitness przypomina zajęcia znane z siłowni i klubów sportowych. To tylko pozory, bo w rzeczywistości oferuje… o wiele więcej przyjemności i dobrej zabawy! Nie obędzie się bez sporej dawki wysiłku fizycznego –  burpeesy, przysiady, brzuszki czy planki wykonywane na wodzie to nie bułka z masłem, ale solidny wycisk, po którym zaboli niejeden mięsień. Jest to jednak przyjemne uczucie, które sprawi, że z niecierpliwością będziesz oczekiwać kolejnych zajęć. Tym bardziej że stawka jest wysoka – w trakcie półgodzinnych ćwiczeń możesz spalić aż 500 kalorii! W ten sposób nawet się nie spostrzeżesz, kiedy zyskasz świetną figurę i moc energii do działania. W końcu nic tak nie motywuje do dalszej pracy, jak szybko widoczne efekty. Dzięki Float Fitness masz je jak w banku!

Dla kogo przeznaczony jest Float Fitness?

Zajęcia Float Fitness są odpowiednie dla każdego, niezależnie od kondycji i wieku. Ćwiczenia mogą wykonywać zarówno seniorzy, jak i najmłodsi miłośnicy wodnych atrakcji. Wszystko zależy od potrzeb – jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę, wzmocnić mięśnie lub poczuć odprężenie po stresującym dniu, to nie znajdziesz lepszych ćwiczeń! A to dopiero początek korzyści, gdyż gimnastyka na deskach wzmocni również mięśnie głębokie stabilizujące postawę ciała, poprawi równowagę i koordynację ruchową. Czego chcieć więcej?

Zarezerwuj pobyt w Gwieździe Morza i skorzystaj z naszego pakietu sportowego!

O zdrowie warto zadbać jak najwcześniej, a z Gwiazdą Morza jest to łatwiejsze, niż się spodziewasz! Dzięki naszemu pakietowi sportowemu skorzystasz z najlepszych zajęć, przygotowanych przez profesjonalnych trenerów sportowych. Dopasowane do Twoich możliwości i zainteresowań, staną się doskonałym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Float Fitness to dopiero początek – zarezerwuj pobyt w naszym obiekcie i sprawdź pełną ofertę aktywnego wypoczynku. Po prostu – zapewnij sobie morze endorfin!