Gwiazda Morza Resort SPA&Sport, Władysławowo Gwiazda Morza Resort SPA&Sport, Władysławowo
Gwiazda Morza Resort SPA&Sport, Władysławowo
Co robić nad morzem? Przewodnik po Władysławowie i atrakcje okolicy

Co robić nad morzem? Przewodnik po Władysławowie i atrakcje okolicy

  1. Strona główna
  2. Resort
  3. Aktualności
  4. Co robić nad morzem? Przewodnik po Władysławowie i atrakcje okolicy
Gwiazda Morza Resort SPA&Sport, Władysławowo
03 marca 2021

Ciężko nam się do tego przyznać, ale nie samym hotelem żyje człowiek. A kto może lepiej znać okolicę od lokalnego mieszkańca? Większość naszych pracowników mieszka nad morzem całe życie. I wiemy, że podczas urlopu nie zawsze świeci słońce, a każdy gość ma inne potrzeby, co do wypoczynku. Jedni lubią leniuchować, inni najchętniej nie kładliby się spać. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was zestaw rekomendowanych przez nas atrakcji, które zaspokoją najróżniejsze potrzeby zarówno w sezonie jak i poza nim. Dla dzieci i dorosłych.

Lista atrakcji - spis treści

Atrakcje dla wilków morskich

Port Rybacki, Władysławowo, Portowa 22

Cypel Helski, Hel

Latarnia Morska, Rozewie, Leona Wzorka 3

Chata Rybacka z 1881 roku i pomeranki kaszubskie, Jastarnia, Rynkowa 10

Dla miłośników natury i zwierząt

Nadmorski Park Krajobrazowy

Fokarium, Hel, Morska 2

Molo w Pucku, Jastarni czy Juracie

Rewski cypel

Gwiazda Północy i Jastrzębski Klif, Jastrzębia Góra, na końcu ulicy Norwida

Groty Mechowskie, Mechowo, Wesoła 8

Osada Łowców Fok, Rzucewo, Nad Zatoką 24

Motylarnia, Władysławowo, Hryniewieckiego 2

Dla lubiących sport

Szlaki rowerowe

Sporty wodne

Gokarty we Władysławowie

Spływ kajakowy i nurkowanie rzeką Piaśnicą

Jazda konna brzegiem zatoki Puckiej

Loty widokowe z Jastarni

Dla artystycznych dusz

Warsztaty lepienia w glinie we Władysławowie

Huta Szkła w Pucku

Kino Żeglarz w Jastarni

Dla dzieci – tych prawdziwych i tych dorosłych

Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie

Park Ewolucji w Sławutówku

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie

Osada średniowieczna w Sławutowie

Lemur Park w Rumi

Strusia Farma w Kniewie

 

Atrakcje dla wilków morskich

Port Rybacki, Władysławowo, Portowa 22

Położony nad otwartym morzem, pełni zarówno funkcję portu rybackiego jak i mariny żeglarskiej. Z naszej perspektywy to świetne miejsce w pierwszej kolejności na spacer zarówno za dnia, podczas wschodów i zachodów słońca, jak i wieczorem. To piękne, loftowe miejsce, gdzie falochrony zostały przyozdobione najdłuższym artystycznym muralem w Polsce. Ciekawe miejsce dla miłośników street artu. 

Przede wszystkim w sezonie port staje się bazą wypadową dla rejsów wycieczkowych po Bałtyku. Do rejsów po morzu zaadaptowane są również kutry rybackie. Dzięki temu amatorzy mogą wybrać się w godzinną podróż wzdłuż wybrzeża, a prawdziwi miłośnicy wędkarstwa mogą wziąć udział w 8-godzinnych wyprawach na połów wędką. Rejsy takie organizowane są przez cały rok i gwarantują wspaniałą, niezapomnianą atmosferę i prawdziwą morską przygodę.

Cypel Helski, Hel

Bunkry, wraki okrętów wojennych ORP Wicher II i Grom II, szlak fortyfikacji… to miejsce to prawdziwa gratka dla fanów historii militarnej. Dostępne cały rok. Miejsce obowiązkowe dla małych i dużych miłośników historii. 

Latarnia Morska, Rozewie, Leona Wzorka 3

Wszystkie latarnie morskie są według nas atrakcyjne, bo z każdej z nich roztacza się niepowtarzalny widok i każda ma swoja historię. Dlatego najlepiej zacząć od tej w Rozewiu, która jest dostępna od maja do września. W środku znajduje się wystawa latarni w Polsce, która może dać pretekst do kolejnych wypraw szlakiem latarni morskich. Jedna z najbardziej lubianych atrakcji okolicy, z której rozpościera się piękna panorama. 

Chata Rybacka z 1881 roku i pomeranki kaszubskie, Jastarnia, Rynkowa 10

To prawdziwy unikat, który najlepiej odwiedzić na początku maja, kiedy organizowane są inscenizacje życia kaszubskiej wsi dawnych lat. Chata Rybacka została zbudowana z wyrzuconych przez morze kawałków drewna z rozbitych okrętów, a w środku znajduje się cała masa niezwykłych eksponatów z rybackiego życia. Chata jest dostępna od maja do września, a pomeranki kaszubskie, czyli charakterystyczne dla tego regionu łodzie znajdziecie wzdłuż całego półwyspu przez cały rok.

Dla miłośników natury i zwierząt

Nadmorski Park Krajobrazowy

Osoby, które były już w okolicach Władysławowa wiedzą, że pięknych widoków tutaj nie brakuje, niezależnie od pory roku. Pomimo sezonowego zatłoczenia, udało się zachować aż 13 rezerwatów, a każdy z nich zachwyca niezapomnianym pięknem. My w szczególności polecamy Słone Łąki, Dolinę Chłapowską oraz Rezerwat Beka. Dostępne przez cały rok w zależności od okresów lęgowych zwierząt.

Fokarium, Hel, Morska 2

Warto podkreślić, że Fokarium nie jest parkiem, gdzie można karmić zwierzęta, ale ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, którego najważniejszym celem jest ratowanie fok. Kupując bilet można przyczynić się do ratowania tych niezwykłych zwierząt. Fokarium jest czynne cały rok, dlatego my polecamy odwiedziny poza sezonem, w godzinach karmienia fok z prelekcją, które odbywają się codziennie o 9:30, 11:00, 12:30 oraz 14:00.

Molo w Pucku, Jastarni czy Juracie

Wiemy, że najbardziej popularne jest sopockie molo, ale te na półwyspie też nie mają się czego wstydzić. Dlatego zachęcamy do spacerów po każdym z nich, niezależnie od pory roku. Przyjemność bez opłat i ograniczeń.

Rewski cypel 

Kawałek drogi, ale warto, zwłaszcza latem, o zachodzie słońca. Gwarowo zwany Szperkiem, jest popularnym wśród lokalsów miejscem weekendowych spacerów, które daje uczucie chodzenia po wodzie. Miejsce unikatowe w skali wybrzeża, które daje możliwość poznania Morza Bałtyckiego z nieznanej dotąd strony. Polecamy podczas korzystnych warunków atmosferycznych, z uwagi na bezpieczeństwo. 

Gwiazda Północy i Jastrzębski Klif, Jastrzębia Góra, na końcu ulicy Norwida

Niby zwykły kamień, ale w sumie, dlaczego nie pojechać na najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża? Jest to zarazem najbardziej na północ wysunięty punkt Polski. Dostępny cały rok. Przy okazji warto obejrzeć okoliczne malownicze klify. Będąc tam nie zapomnijcie przy okazji zahaczyć o Lisi Jar – wąwóz prowadzący nad morze, którego zbocza są porośnięte ponad stuletnim bukowym lasem.

 

Groty Mechowskie, Mechowo, Wesoła 8

Mało znana i mała atrakcja niedaleko Pucka, ale warto ją obejrzeć, bo to niezwykła osobliwość dostępna cały rok. Otóż: w wyniku zlodowacenia w piaskowcach powstały charakterystyczne kolumny skalne rodem z najlepszych górskich jaskiń. Bardzo ciekawa atrakcja niedaleko Władysławowa, która z jest niezwykłą osobliwością w nadmorskim otoczeniu!

Osada Łowców Fok, Rzucewo, Nad Zatoką 24 

Będąc w okolicy można również odwiedzić Osadę Łowców Fok. To urokliwe miejsce, pokazujące ówczesne życie łowców fok zasiedlających okoliczne tereny w przeszłości. Zwiedzanie parku możliwe jest przez cały rok i wiąże się również z leśnymi spacerami i widokami na Zatokę Pucką. Gratka dla miłośników historii regionu i pasjonatów morskich terenów. 

Motylarnia, Władysławowo, Hryniewieckiego 2

To małe i magiczne miejsce znajduje się w samym porcie i jest dostępne w sezonie letnim, od czerwca do końca sierpnia. Można tu obejrzeć kilkadziesiąt gatunków motyli, robić zdjęcia lub zakupić bajkową sesję zdjęciową. Motylarnia to prawdziwa gratka dla koneserów piękna.

Dla lubiących sport

Szlaki rowerowe

Całe północne Kaszuby są otoczone licznymi szlakami rowerowymi bardzo dobrej jakości. Oczywiście najpopularniejsza trasa to ta prowadząca z Władysławowa na Hel, ale jest też wiele innych. Możesz je sprawdzić tutaj. Szlaki rowerowe we Władysławowie i okolicy będą odpowiednie nie tylko dla zaawansowanych kolarzy, ale również dla amatorów, a nawet dla dzieci. Oczywiście, przed wyruszeniem w trasę zachęcamy do racjonalnego podejścia do kwestii wycieczek rowerowych nad morzem - odpowiedniego przygotowania oraz dopasowania trasy do swoich możliwości.

Sporty wodne 

Surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, żagle… Rozwiązań jest wiele. My polecamy Wam: Kite.pl i Windszkola.pl w Chałupach oraz Akademię Jachtingu w Jastarni. Sporty wodne we Władysławowie to dobry sposób na spróbowanie czegoś nowego podczas wakacji bądź też powrót do znanych i lubianych atrakcji.

Gokarty we Władysławowie

Tor Półwysep jest dostępny przez cały rok i znajduje się niedaleko Gwiazdy Morza. Polecamy najdalej na północ wysunięty tor gokartowy w Polsce. To jeden z lepiej utrzymanych i bezpiecznych obiektów sportowych w okolicy. Istna gratka dla fanów kartingu czy F1. Co więcej, miejsce odpowiednie jest również dla dzieci.

Spływ kajakowy i nurkowanie rzeką Piaśnicą

Spływ kajakowy rzeką prosto do morza? To niesamowite wspomnienia! I wspaniałe doświadczenie nawet dla doświadczonych kajakarzy. Ale nie trzeba być profesjonalistą, by spróbować swoich sił we wspomnianym spływie. Doświadczeni opiekunowie z Kajaki Piaśnica i spokojna trasa usatysfakcjonują każdego. Unikatowe przeżycie, którego po prostu trzeba spróbować. Polecamy! 

Jazda konna brzegiem zatoki Puckiej

Dla nas widok dość powszechny, ale rodem z hollywoodzkich filmów. Konie galopujące brzegiem morza, rozpryskująca się woda… Sceneria niczym z filmu! I doskonały sposób na relaks nad morzem oraz jedna z ulubionych atrakcji. To możliwe już w Swarzewie

Loty widokowe z Jastarni

Świetne rozwiązanie dla grup i dla początkujących, bo nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Samolot wznosi się na ok. 300 metrów i zatacza koło nad Półwyspem, Bałtykiem i Zatoką. Zapierające dech w piersiach widoki, niezapomniane wrażenia i wspomnienia na lata gwarantowane! Szczegóły na tej stronie.

 

Dla artystycznych dusz

Warsztaty lepienia w glinie we Władysławowie

Pracownia Ceramiki Keba to pierwsza lokalna artystka i jesteśmy do niej bardzo przywiązani. Przez cały rok Ania realizuje warsztaty ceramiczne dla dzieci, ale także dla dorosłych. Wielu naszych klientów zakupiło jej prace lub uczestniczyło w warsztatach. To niezapomniane i pozytywne doświadczenie, z którego warto skorzystać.

Huta Szkła w Pucku

To całoroczna tradycyjna manufaktura szkła artystycznego, w skład której wchodzi huta i szlifiernia szkła przy Starym Rynku oraz pracownia witrażu, biżuterii artystycznej i szkła palnikowego przy ulicy Morskiej 5. Można tam zobaczyć proces obróbki szkła na zimno i na gorąco, a także samemu spróbować swoich sił podczas warsztatów, pokazów i wykładów. Świetny wybór dla małych i dużych miłośników rękodzieła oraz doskonała atrakcja na niepogodę.

Kino Żeglarz w Jastarni

Kino "Żeglarz" – to ostatnie prawdziwe kino na Półwyspie Helskim, sezonowe, prowadzone przez trzy kobiety z trzech pokoleń, gdzie fotele skrzypią, w powietrzu unosi się zapach dawnych lat, w kącie sali stoi piec kaflowy, a w holu panuje ciepło winylowych płyt. To miejsce po prostu trzeba odwiedzić.

Dla dzieci – tych prawdziwych i tych dorosłych

Labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie

Labirynt to rodzinny park rozrywki dostępny od lipca do września i jedna z największych sezonowych atrakcji w regionie. Najlepiej wyrośnięty jest w sierpniu i tworzy 3,5 km zaplątanych korytarzy. To ogromna dawka zabawy i emocji, dla dzieci i dorosłych. 

Park Ewolucji w Sławutówku

To idealne miejsce dla miłośników dinozaurów. Ta atrakcja turystyczna nawiązuje do życia, jakie istniało miliony lat temu na Ziemi. Człowiek pierwotny, jaskiniowe miasteczko, Stonehenge to tylko kilka z wielu oferowanych tam atrakcji od wiosny do jesieni.

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Klasyczny lunapark dla osób pragnących rozrywki w postaci kolejek górskich, diabelskich młynów, czy boosterów. Miejsce oferuje również wiele spokojniejszych atrakcji dla mniejszych dzieci. Dostępny od maja do początku września.

Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie

Muzeum Iluzji działa przez cały rok i pozwala w prosty sposób odkrywać tajemnice iluzji optycznych i magicznych trików. Wywołuje zachwyt zwłaszcza u małych dzieci. Dobra atrakcja turystyczna na niepogodę

Osada średniowieczna w Sławutowie

Przekraczając bramy przenosimy się w świat średniowiecznej osady dostępnej przez cały rok. To miejsce oferuje żywe lekcje historii tj. warsztaty rzemieślnicze (garncarstwo, tkactwo, pieczenie podpłomyków, zdobnictwo w skórze, filcowanie), a także pokazy kuchni średniowiecznej. 

Lemur Park w Rumi

To interaktywne zoo, gdzie goście nie tylko zrobią sobie zdjęcie, ale mogą nawet wejść do klatki, by zaprzyjaźnić się ze zwierzętami. Trzeba przyznać, że to miejsce, gdzie nie tylko dzieci, ale i dorośli doświadczają niezapomnianych wrażeń! Dostępne od kwietnia do września włącznie.

Strusia Farma w Kniewie

Idealne miejsce wypoczynku dla małych i dużych, który można zwiedzać przede wszystkim od maja do września. Dostępność w pozostałych miesiącach jest ruchoma. Wbrew pozorom na farmie można znaleźć nie tylko strusie, ale także inne zwierzaki, które można nakarmić, pogłaskać a nawet przejechać się na nich. 

Atrakcje - Władysławowo i okolice

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Wam w organizacji niezapomnianego wypoczynku nad morzem! Jak widać, we Władysławowie i okolicach możemy znaleźć mnóstwo atrakcji, które dopasujemy do swoich upodobań. Niektóre z nich są również atrakcjami całorocznymi, dzięki czemu nie będziemy się nudzić poza sezonem letnim. Na turystów czeka wiele możliwości, także w czasie niepogody!

mobile nav bg
Zobacz na mapie

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez Gwiazda Morza Hotel Management sp.z o.o. sp.k., Hryniewieckiego 12A, 84-120, Władysławowo Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane