Port Gdynia to dynamicznie rozwijający się polski port, o dogodnym położeniu w obszarze Zatoki Gdańskiej. Zwany jest „polskim oknem na świat”. W Porcie Gdynia od lat stosowane są proekologiczne technologie zgodne z unijnymi standardami w ramach idei #greenport, które przyczyniają się do maksymalizacji jakości oraz wydajności – wszystko w celu zrównoważonego rozwoju. Możliwość obsługi każdego statku wycieczkowego, który pływa po Bałtyku, czyni z Portu Gdynia idealną bramę do atrakcji turystycznych Pomorza, jak i do pozostałych regionów Polski.
Jaka jest kulturalna mapa Gdyni? Z pewnością niezwykle bogata. Można wstąpić do jednego z czterech teatrów lub zajrzeć do 21 bibliotek, których działalność nie ogranicza się jedynie do udostępniania księgozbiorów. Dzięki nim Gdynia słynie z Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego, festiwalu Miasto Słowa i Nagrody Literackiej Gdyni. Gdynia to również miasto filmowe, które jest domem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Miasto współorganizuje także liczne inne imprezy, takie jak Gdynia Design Days poświęcone dobrym praktykom projektowym czy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, na którym nagradzani są najciekawsi polscy dramatopisarze. Nie brak również wydarzeń muzycznych. Od lat w Gdyni odbywają się: Festiwal Kultur Świata Globaltica, Gdynia Classica Nova, Ladies' Jazz Festival czy znany na całym świecie Open'er Festival.
Jednym z pierwszych miłośników Gdyni był Stefan Żeromski, który za namową swojego przyjaciela zdecydował się przyjechać nad morze, w okolice Sopotu, gdzie tamtejszy klimat miał mu pomóc nie tylko odzyskać siły, ale także ułatwić pracę twórczą. Ostatecznie wybór padł na malutką wtedy wioskę rybacką – Orłowo. Żeromski przybył tu w maju 1920 roku. Mieszkał w niewielkiej chacie, tuż obok przystani rybackiej. Był zachwycony polskim wybrzeżem oraz odradzającą się po 150 latach zaborów polską kulturą nad Bałtykiem. Pobyt nad morzem wykorzystywał na intensywne poznawanie Kaszub. Odbywał liczne podróże po okolicy, w których towarzyszli mu zarówno miejscowi przewodnicy, jak i inni twórcy, m.in. utalentowany, zaledwie 21-letni wtedy, Leszek Serafimowicz (Jan Lechoń).
Apartament 319 Gdynia o powierzchni 46 mkw jest nie tylko komfortowy, ale również dzięki wykorzystaniu drewna podczas aranżacji, nawiązuje do natury. Oprócz w pełni wyposażonego aneksu kuchennego, znajdziemy tu również część wypoczynkową, w której jest możliwość spania dla nawet dwóch dodatkowych osób. W pokoju Gdynia jest również sypialnia z dużym i wygodnym łóżkiem w rozmiarze King Size i prywatny taras z którego rozpościera się piękny widok na okoliczny Nadmorski Park Krajobrazowy oraz można usłyszeć szum Morza Bałtyckiego.
W apartamencie znajduje się książka "Sekrety Gdyni" autorstwa Aleksandry Tarkowskiej.
Sprawdź takze inne opcje dostępne w resorcie i wybierz swój wymarzony apartament nad Morzem Bałtyckim.